Lokalita

Ubytovací zařízení Boží Dar je v budově bývalé fary Boží Dar a provozuje ho Římskokatolická farnost Ostrov. Nabízí komerční ubytování pro jednotlivce i skupiny. Svým charakterem vyhovuje především pro ubytování větších skupin turistů. Provoz je celoroční.

Mimo zimní sezónu je okolí Božího Daru mimořádně vhodné nejen pro letní, ale i jarní a podzimní pobyty. Je zde velké množství značených cyklistických a turistických tras. Pro menší děti je velice atraktivní Ježíškova stezka a sportovní vyžití v areálu Novako. Blízkost turistického regionu v okolí německého Fichtelbergu nabízí další možnosti výletů a zážitků: parní úzkokolejná železnice, lanovky a další.

Pension je umístěn v samém středu Božího Daru s ideální polohou a dosažitelností jak lyžařských vleků, tak běžeckých stop.

Lyžařské středisko Boží Dar je největším lyžařským střediskem na české straně Krušných hor a vyznačuje se především neobvyklou délkou a rozmanitostí upravených běžeckých stop, které jsou propojené se sportovními areály na německé straně Krušných hor.

Rovněž sjezdové tratě jsou zde na vysoké úrovni. Jedná se především o lyžařské areály Neklid (přibližovací vlek je z Božího Daru cca 100 m od chaty). Dále Klínovec a na německé straně Fichtelberg.

V posledních letech ale Boží Dar získává své příznivce především z řad mladých rodin s malými dětmi. Těm se především líbí přívětivý lyžařský areál Novako, který bychom mohli označit jako „dětský zimní ráj“.

Autor fotografie: Joadl
Použito podle licence: CC BY-SA 3.0 AT